Dětský areál Chotouň


Je prostor určený pro začátečníky na lyžích a snowboardech. Je ideální pro výuku, protože je umístěn v nejmírnější části naší sjezdovky a od velké sjezdovky je oddělen oplůtky. Je vybaven 50m pohyblivým pásem, který je výborným dopravním zařízením i pro úplně začátečníky a jejich doprovod. Při návštěvě dětského areálu doporučujeme využít parkoviště v jeho těsné blízkosti na něž pohodlně dojedete podle navigačních tabulí. Přímo pod dětským areálem se nachází i kancelář lyžařské školy a sociální zařízení.

Dětský areál je určen pouze pro lyžaře a snowboardisty (případně jejich doprovod – tento má povolen vstup i bez lyží) a je zde zakázána jízda na saních, bobech a podobných věcech! Používání helmy v dětském areálu není povinné, ale důrazně jej doporučujeme!

Vstup do dětského areálu je zpoplatněno, platnou vstupenku MUSÍ mít každý návštěvník (i pomáhající doprovod), děti do 4let (do 4. narozenin) mají vstup zdarma – věk je nutné při kontrole doložit (např. kartičkou zdr. pojišťovny) Prostor pro přihlížející doprovod je mimo oplocení areálu – mimo plochu určenou pro lyžování a je nepřijatelné, aby postávající zabírali místo na dojezdu sjezdovky, nebo kdekoliv na ní.

Nákup vstupenek se provádí v automatu u schodů do dětského areálu. Tento přijímá mince a bankovky v hodnotě od 5Kč do 500,-Kč, Automat vrací, ale pouze mince hodnoty 50,-Kč. Lístky kupujte až těsně před začátkem lyžování a mějte je po celou dobu u sebe pro případnou kontrolu zaměstnancem lyžařského areálu. Platný lístek musí u sebe mít i klient lyžařské školy (vstup není započítán do ceny lekce) a tento vkládá lístek do průhledné kapsy na vestě. Lístek zakoupený v automatu platí je pro vstup do dětského areálu – neplatí na hlavních vlecích.


Ceny vstupenek pro sezonu 2023/2024:

1 hodina … 100,-Kč

2 hodiny … 150,-Kč

3 hodiny … 200,-Kč


Provozní doba: do 19hodin (pokud není zkrácená doba na hlavních vlecích)

V případě dotazů, nebo poruchy prodejního automatu, prosím kontaktujte obsluhu v dětském areálu, nebo kteréhokoliv zaměstnance lyžařského areálu, případně zaměstnance lyžařské školy.

Děkujeme za respektování a dodržování pravidel v dětském areálu.
Skiareál Chotouň

AREÁL INFO:telefon: 721115584 e-mail:   info@vlekychotoun.cz
PŮJČOVNA A SERVIS: telefon: 725922005 e-mail:   pujcovna@vlekychotoun.cz
ŠKOLA:telefon: 721230700 (9 - 18 hod.) e-mail:   skolach@volny.cz